Vanessa Gáborová

Laura Weiterschütz
7. februára 2023
Nina Nemčoková
7. februára 2023
Laura Weiterschütz
7. februára 2023
Nina Nemčoková
7. februára 2023

EVA Miss Sympatia 2023


Pošlite SMS na číslo 9976
Hlasovanie prebieha od 15.5. do 24.6.2023.

Cena SMS je 1,50 €. Službu zabezpečuje A SMS, s.r.o.
VIAC INFORMÁCIÍ A CELÝ ŠTATÚT HLASOVANIA

6.
Vanessa Gáborová

20 rokov, Dolná Krupá

Čo o nej už vieme: Študuje 2.ročník na Univerzite Konštantína filozofa v Nitre, na Fakulte sociálnych vied a zdravotníctva v odbore sociálna práca. Venuje sa mnohým aktivistickým činnostiam, pomáha organizovať kongres mladých Rómov a Rómok. Rada športuje, cvičí, venuje sa boxu, rada varí a číta. Zúčastnila sa kampane inakosti. Ovláda anglický jazyk.

A čo nám o sebe prezradila v rozhovore:

Čo si o sebe myslíš a čo o tebe hovoria tvoji blízki?  Som citlivý empatický človek, zároveň som veľmi cieľavedomá a idem veľmi zodpovedne za svojím cieľom. Postupne, trpezlivo ale s istotou na sebe pracujem. Som veľký bojovník a som veľmi odhodlaná a pracovitá.

Kde naberáš svoju energiu, čo je tvoja psychohygiena?  Veľmi rada si dobíjam energiu športom a hlavne milujem box. Veľmi mi to pomáha načerpať energiu a doslova „dobíjať sa“.

Aká je tvoja životná filozofia? Moja životná filozofia je, aby som si užila každý deň naplno a hlavne s chuťou. Nech je deň akokoľvek náročný, ak aj zažívam niečo negatívne a ťažké, vždy sa v tom snažím nájsť aj niečo pozitívne, poučné alebo aj nšpirujúce.

Kde cítiš svoj potenciál a aký je tvoj osobnostný rozvoj, posun v tejto súťaži?  Svoj potenciál vidím  hlavne v reálnom pomáhaní ľuďom, ktorí to potrebujú. To mi naozaj robí obrovskú radosť a napĺňa ma to. V tejto súťaži, v projekte miss som sa posunula  a zdokonalila hlavne v sebaprezentácii, v konunikácii aj v celkovej starostlivosti o svoj zovňajšok.

Aký bude tvoj ďalší život a smerovanie po Miss, či už sa staneš víťazkou alebo nie?  Mojim cieľom je založiť si vlastné občianske zruženie, systematicky pracovať tak, aby som iným mohla zmyslupne pomáhať. Chcem sa sama stať vzorom pre mladých ľudí.

Ako chceš  pomáhať a byť prospešná?

 Ja už už dlhodobejšie pracujem, a samozrejme chcem pracovať aj naďalej a ešte intenzívnejšie ako rómska aktivistka. Angažujem sa v oblasti ochrany ľudských práv, bojujem proti prehlbovaniu stereotypov o ženách.  V tejto oblasti by som chcela pôsobiť aj  v budúcnosti, na najvyššej možnej úrovni, aby som vedela poskytovať odbornú pomoc a využila svoje skúsenosti neskôr prípadne aj v politickej kariére. Chcem sa zamerať hlavne na ženy s deťmi v marginalizovaných skupinách obyvateľstva.

Zdieľajte