O projekte

Jedinečný projekt MISS SLOVENSKO sa už viac ako 20 rokov spája s eleganciou, krásou a dynamikou svetoznámych módnych šou. Vďaka svojim dlhoročným partnerom a podporovateľom patrí medzi najdlhšie vysielané televízne súťaže na Slovensku vôbec, s veľkým galaprogramom na záver.

Prostredníctvom médií a sociálnych sietí sleduje verejnosť každý krok dvanástich vybraných finalistiek doslova od úplného začiatku až po samotné finále súťaže, čo zväčša trvá mesiace. Počas nich dievčatá absolvujú sústredenia, ktoré sú zamerané na všetky aktivity súvisiace s reprezentáciou aj na medzinárodných súťažiach. Počas sústredenia v bratislavskom DoubleTree by Hilton nechýbal ani tento rok mediálny tréning s Alexandrou Pavlovič Hinkovou, spoločenská etiketa s Katarínou Dikovou Strýčkovou. Na ladnosť prejavu a chôdze finalistiek dohliada už niekoľko rokov choreograf súťaže Peter Varady. Sústredenie zamerané na športovú disciplínu, ktorá je dôležitá najmä na svetovej súťaži Miss World, dievčatá absolvujú v rezorte Gothal Liptovská osada a nebude chýbať ani fashion časť projektu Miss Slovensko – módne dni pod značkou Eurovea Fashion Forward. O kandidátkach na titul Miss Slovensko pravidelne informuje vo svojich reláciách jedna z najsledovanejších televízii na Slovensku TV JOJ. O dianí v súťaži ale prinášajú správy aj iné médiá a mnohé webové stránky.

Súťaž Miss Slovensko je už roky vedená spoločensky prospešným a zmysluplným smerom. Krásu nevnímame len ako vizuálnu záležitosť, ale snažíme sa poukázať aj na to, že dokáže pomáhať a prirodzene spojiť tento projekt s pomocou tým, ktorí to potrebujú. Dôkazom toho sú projekty, ktoré boli organizátormi a hlasujúcimi divákmi podporené. Boli to viaceré detské domovy na Slovensku, detské onkologické a kardiologické oddelenia, Deň narcisov či Týždeň modrého gombíka, ale prostredníctvom Nadácie TV JOJ a projektu Srdce pre deti aj konkrétne rodiny. Tento rok poputuje výťažok z hlasovania o titul EVA Miss Sympatia občianskemu združeniu NÁRUČ Senior&Junior.

Víťazky projektu Miss Slovensko cestujú každý rok na svetové súťaže MISS WORLD, MISS INTERNATIONAL a MISS SUPRANATIONAL. Organizátorom 24. ročníka je spoločnosť LGM v spolupráci s Oklamčák Production a TV JOJ.