O projekte

Jedinečný projekt MISS SLOVENSKO sa už viac ako 20 rokov spája s eleganciou, krásou a dynamikou svetoznámych módnych šou. Vďaka svojim dlhoročným partnerom a podporovateľom patrí medzi najdlhšie vysielané televízne súťaže na Slovensku vôbec, s veľkým galaprogramom na záver.

Prostredníctvom médií a sociálnych sietí sleduje verejnosť každý krok dvanástich vybraných finalistiek doslova od úplného začiatku až po samotné finále súťaže, čo zväčša trvá mesiace. O kandidátkach na titul Miss Slovensko pravidelne informuje vo svojich reláciách jedna z najsledovanejších televízii na Slovensku TV JOJ. O dianí v súťaži ale prinášajú správy aj iné médiá a mnohé webové stránky.

Súťaž Miss Slovensko je už roky vedená spoločensky prospešným a zmysluplným smerom. Krásu nevnímame len ako vizuálnu záležitosť, ale snažíme sa poukázať aj na to, že dokáže pomáhať a prirodzene spojiť tento projekt s pomocou tým, ktorí to potrebujú. Dôkazom toho sú projekty, ktoré boli organizátormi a hlasujúcimi divákmi podporené. Boli to viaceré detské domovy na Slovensku, detské onkologické a kardiologické oddelenia, Deň narcisov či Týždeň modrého gombíka, ale prostredníctvom Nadácie TV JOJ a projektu Srdce pre deti aj konkrétne rodiny.

Víťazky projektu Miss Slovensko cestujú každý rok na svetové súťaže MISS WORLD, MISS INTERNATIONAL a MISS SUPRANATIONAL. Posledné roky dokázali, že Slovensko sa v konkurencii veľkých krajín nestratí. Svedčia o tom úspechy Karolíny Chomistekovej na Miss World 2013, Petry Denkovej na Miss Supranational 2015, Kristíny Činčurovej na Miss World 2016 či Petry Varaliovej na Miss International 2017.