Laura Weiterschütz

Karolína Bazsóová
7. februára 2023
Vanessa Gáborová
7. februára 2023

EVA Miss Sympatia 2023


Pošlite SMS na číslo 9975
Hlasovanie prebieha od 15.5. do 24.6.2023.

Cena SMS je 1,50 €. Službu zabezpečuje A SMS, s.r.o.
VIAC INFORMÁCIÍ A CELÝ ŠTATÚT HLASOVANIA

5.
Laura Weiterschütz

23 rokov, Prievidza

Čo o nej už vieme: Študuje v 5. ročníku na Ekonomickej univerzite v Bratislave, odbor Podnikový manažment, zameraný na enviromentalistiku. Zároveň pracuje ako vedúca marketingu v asociácii, zaoberajúcej sa ekologickými vodíkovými technológiami. Venuje sa aj modelingu. Miluje zdravý životný štýl a stravu, športuje, venuje sa jóge, spinningu, potápaniu, robí skialpinizmus. Rada tancuje, fotografuje a ovláda anglický, francúzsky a španielsky jazyk.

A čo nám o sebe prezradila v rozhovore:

Čo si o sebe myslíš a čo o tebe hovoria tvoji blízki? Myslím si, že som zodpovedná, racionálna, no zároveň aj veľmi empatická, otvorená a komunikatívna. Mám tiež blízky vzťah k ekológii a snažím sa byť ohľaduplná k nášmu okoliu.

Kde naberáš svoju energiu, čo je tvoja psychohygiena?  Láska k zvieratám a môj psík, ktorého som našla ako týrané šteniatko. Je moja veľká opora a dáva mi veľa lásky a energie, čo sa mu spätne snažím vždy opätovať. Psychohygienou je pre mňa aj šport a čas strávený v prírode.

Aká je tvoja životná filozofia? Žiť minimalisticky s prihiadnutím na ekológiu. Preferujem takzvaný „Zelený minimalizmus“.  

Kde cítiš svoj potenciál a aký je tvoj osobnostný rozvoj, posun v tejto súťaži? Všetky aktivity, workshopy a školenia, ktoré sme absolvovali v súťaži ma veľmi inšpirovali a dodali mi sebavedomie. Najviac ma ale oslovila charitatívna organizácia Nie rakovine, ktorej sa plánujem venovať viac aj v budúcnosti. Inšpiráciou k tomu je aj moja mamina, ktorá s touto problematikou už dlhší čas pracuje.

Aký bude tvoj ďalší život a smerovanie po Miss, či už sa staneš víťazkou alebo nie?  Účasť v projekte Miss ma mimoriadne posilnila a samozrejme by som, ako prípadná víťazka Miss Slovensko 2023, chcela reprezentovať našu krajinu. Prezentovať také projekty a hodnoty, kde sa nekladie dôraz len na krásu, ale aj osobnosť. Prostredníctvom tohto projektu by som tiež chcela odprezentovať svoje hodnoty a to vzťah k ekológii, ako aj šíriť myšlienky zeleného minimalizmu.

Ako chceš  pomáhať a byť prospešná?

Najbližšie mám k témam ekológie, enviromentalistiky, ktoré nielen študujem, ale venujem sa im aj aktívne. Tiež by som chcela zdôrazniť dôležitosť prevencie v liečbe rakovine. Podstatná je pre mňa taktiež ochrana zvierat, snažím sa často pomáhať v útulkoch a zachraňovať zvieratá. Týmto témam by som sa chcela venovať dlhodobo a systematicky.

Zdieľajte