Romana Ugrayová

Nina Nemčoková
7. februára 2023
Petra Siváková
7. februára 2023
Nina Nemčoková
7. februára 2023
Petra Siváková
7. februára 2023

EVA Miss Sympatia 2023


Pošlite SMS na číslo 9978
Hlasovanie prebieha od 15.5. do 24.6.2023.

Cena SMS je 1,50 €. Službu zabezpečuje A SMS, s.r.o.
VIAC INFORMÁCIÍ A CELÝ ŠTATÚT HLASOVANIA

8.
Romana Ugrayová

22 rokov, Kežmarok

Čo o nej už vieme: Študuje 2.ročník na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove, odbor predškolská a elementárna pedagogika. Od malička sa venuje tancu a v súčasnosti tanec aj vyučuje. Má skúsenosti s modelingom a v roku 2022 zvíťazila v súťaži Miss Spiš. Ovláda anglický jazyk. S priateľmi založila neziskový projekt a podcast, kde sa venuje témam súvisiacich s vnímaním  LGBTI.

A čo nám o sebe prezradila v rozhovore:

Čo si o sebe myslíš a čo o tebe hovoria tvoji blízki? Som chodiaca energia, pozitívna, usmievavá, vždy dobre naladená. Vždy hovorím pravdu a som flegmatická.  Som taký extrovert s introvertnými sklonmi. Vždy viem čo je pre mňa dôležité.

Kde naberáš svoju energiu, čo je tvoja psychohygiena?  Pri tanci. Je pre mňa dôležité tancovať a vyjadrovať svoje pocity a myšlienky pohybom, tancom.

Aká je tvoja životná filozofia? Dopraj a bude ti dopriate. Ak pomôžem iným, tak  aj oni pomôžu mne. Treba vedieť udržiavať dôležitú rovnováhu.

Kde cítiš svoj potenciál a aký je tvoj osobnostný rozvoj, posun v tejto súťaži?  Veľký pokrok som urobila v komunikácii a v zdokonaľovaní svojich prezentačných zručností. Viac premýšľam, zvažujem, kým pustím von slová. Stále som svoja a osobitá, ale už hovorím veci inak, diplomatickejšie, premyslene. Veľmi ma posúva mentálne i fyzicky tréning a nácviky catwalk. Zistila som, že aj moja chôdza ma definuje a vyjadruje moju autentickosť.

Aký bude tvoj ďalší život a smerovanie po Miss, či už sa staneš víťazkou alebo nie?

Chcem sa stále posúvať, aktívne sa zapájať v spoločenskom živote a do spoločenskej debaty v dôležitých témach. No chcem za každých okolností ostať sama sebou a s rovnako nastavenými hodnotami. Ak by som sa stala víťazkou miss, môj posun a rozvoj by bol rýchlejší  a výraznejší, no môj cieĺ ostáva rovnaký stále.

Ako chceš  pomáhať a byť prospešná?

Venujem sa spoločensky kontroverzným témam napr. „coming out“ a chcem  pomôcť mladej generácii vyrovnávať sa s nimi. Pripravujem a moderujem podcasty s cieľom dosiahnuť akceptáciu LGBTI komunity v našom štáte,  chcem sa vážne zasadzovať o témy základných ľudských práv.

Zdieľajte