Daniela Vojtasová

Alžbeta Bielková
7. februára 2023

EVA Miss Sympatia 2023


Pošlite SMS na číslo 9982
Hlasovanie prebieha od 15.5. do 24.6.2023.

Cena SMS je 1,50 €. Službu zabezpečuje A SMS, s.r.o.
VIAC INFORMÁCIÍ A CELÝ ŠTATÚT HLASOVANIA

12.
Daniela Vojtasová

23 rokov, Dolný Kubín

Študuje 4. rok na Univerzite Komenského v Bratislave odbor Marketingovej komunikácie. Zároveň spravuje sociálne siete pre podcast, ktorý sa venuje témam udržateľnosti a ekológie. Ako profesionálna tanečnica účinkovala vo viacerých veľkých tanečných a hudobných tv projektoch ako Lets Dance a pod. Má rada fotenie a umenie. Zaujíma sa tiež o výrobu vína a v budúcnosti by sa rada v tejto oblasti vzdelávala. Ovláda anglický a španielsky jazyk.

A čo nám o sebe prezradila v rozhovore:

Čo si o sebe myslíš a čo o tebe hovoria tvoji blízki? Myslím si, že ma do veľkej miery formoval odchod z domu a osamostatnenie sa, keď sa mala 15 rokov. Vďaka tomu som rýchlo dospela a naučila som sa byť najmä zodpovedná, húževnatá a pracovitá. Moji blízki ma vnímajú ako takú „pokojnú bojovníčku“- ku všetkému pristupujem s rozvahou, kľudom a pokorou. Definuje ma najmä pracovitosť, keďže ku všetkému, čomu sa venujem, pristupujem s maximálnym úsilím a nasadením. Som zvyknutá pracovať vo veľkom kolektíve, kde je potrebné sa prispôsobiť, avšak rovnako rada pracujem individuálne a osamote. Vždy som otvorená novým príležitostiam a rada sa vzdelávam v rôznych oblastiach. Je pre mňa dôležitý neustály osobnostný rast a posun vpred. Od malička som bola cieľavedomá a vytrvalá, preto viem, že každý vytýčený cieľ možno dosiahnuť, avšak treba mať trpezlivosť a odvahu.

Kde naberáš svoju energiu, čo je tvoja psychohygiena?  Mojou psychohygienou je jednoznačne pohyb a hudba, ktorá ma sprevádza každým dňom. Tanec a šport sú aktivity, vďaka ktorým sa dokážem vzdialiť od všetkých povinností a užívať si prítomný okamih. Táto kombinácia ma napĺňa šťastím a dodáva mi vnútorný pokoj.

Aká je tvoja životná filozofia? Veriť si a neustále na sebe pracovať. Vždy sa máme kam posúvať.

Kde cítiš svoj potenciál a aký je tvoj osobnostný rozvoj, posun v tejto súťaži?  Vďaka účasti v projekte miss získavam nové skúsenosti, za ktoré som nesmierne vďačná. Začala som spoznávať svoje kvality a tou cestou si aj budovať zdravé sebavedomie. Teší ma, že môžem byť sama sebou a že všetko, čo v rámci miss robím ide prirodzene. Cítim sa byť sebavedomejšia, plná elánu a chuti napredovať.

Aký bude tvoj ďalší život a smerovanie po Miss, či už sa staneš víťazkou alebo nie?

Myslím si, že stále ostanem sama sebou a „nohami pevne na zemi“. Chcela by som sa však viac zamerať na pomoc druhým. Aktuálne sa venujem témam každodennej udržateľnosti, no do budúcna by som rada spojila s organizáciou Jeden rodič, keďže viem v akých neľahkých situáciách sa neraz ocitajú slobodné matky a ich deti. Chcela by som byť oporou tam, kde to bude potrebné a byť inšpiráciou pre mladé dievčatá a ženy. Chcem odovzdávať  pozitívnu energiu svojmu okoliu a ísť vo všetkom, čo robím príkladom. Rada by som čo najlepšie reprezentovala nielen projekt Miss Slovensko, ale hlavne jeho vízie a dôležité hodnoty.

Ako chceš pomáhať a byť prospešná?

Venujem sa aktívne témam ekológie a trvalej udržateľnosti. Práve na túto oblasť by som chcela upriamiť pozornosť a poukázať na jej dôležitosť. Okrem toho by som chcela byť oporou pre mladé dievčatá a ženy a participovať na rôznych projektoch ako je napríklad Nie rakovine či v neziskových organizáciách ako Jeden rodič a iné.

Zdieľajte