Vicemiss Duchoňová si na Miss International vezie róbu od Jany Jurčenko

Otvorenie Fashion Sparkling Charity Night patrilo krásnej Karolíne
21. novembra 2013
Kastingy súťaže Miss Slovensko 2014 začnú v januári
6. decembra 2013

Nikoleta Duchoňová na fittingu v šatách Jany Jurčenko

Prvá vicemiss Slovensko 2013 Nikoleta Duchoňová odcestuje už o pár dní na 53. ročník medzinárodnej súťaže krásy Miss International. Tá sa tento rok uskutoční v Japonsku a vyvrcholí len pár dní pred Vianocami, 17. decembra.

Nikoleta už absolvovala fitting šiat na finálový večer, ktoré pochádzajú od slovenskej módnej dizajnérky Jany Jurčenko. Šaty sú kombináciou tylu, krajky a brokátu. Transparentnejšie miesta sú prekryté krajkou, ktorú ešte na fittingu dolaďovali špeciálne Nikolete na mieru. Celý model je ušitý tak, že už k nemu nie sú potrebné žiadne výrazné šperky. Vrchná časť je totiž posiata drobnými kameňmi a flitrami.

Okrem finálových šiat si Nikoleta do Japonska vezie aj niekoľko ďalších koktejlových modelov a v jej batožine nebude chýbať ani slovenský ľudový kroj, ktorý jej zapožičalo múzeum v Krakovanoch.

Začiatky medzinárodnej súťaže Miss International sa datujú do roku 1960 a Slovensko na nej po prvý raz zabodovalo v roku 2000, kedy sa do prvej pätnástky dostala Michaela Strählová.

 

Zdieľajte