Pri misskách a domovákoch zasahovali záchranári z Falcku

Finalistky Miss Slovensko 2013 prázdninujú s deťmi z Detského domova
30. júla 2013
Finalistky Miss Slovensko potešili deti z domova v Ružomberku
4. augusta 2013

Rušný deň strávili na spoločnom letnom tábore v Chateau Földváry finalistky Miss Slovensko 2013 a deti z Detského domova v Ružomberku.

V prostredí romantického kaštieľa absolvovali minikurz prvej pomoci pod vedením profesionálov zo záchrannej služby Falck. Učili sa ošetrovať možné zranenia, zvládnuť techniku masáže srdca či umelé dýchanie. Chlapčenská časť tábora si zase na svoje prišla pri disciplínach a súťažiach, ktoré pre deti pripravili hasiči.

Neskôr všetci zasahovali pri možnej situácii. Úlohou detí a finalistiek bolo priviesť záchranárov ku kamarátke, ktorá po páde zo stromu stratila vedomie. Tú si zahrala druhá vicemiss Slovensko Luciána Čvirková, vedľa ktorej sa potom všetci mohli odviezť v sanitke.

Za zorganizovanie tohto tábora vďačia deti a finalistky Miss Slovensko 2013 každému hlasujúcemu, ktorý počas finálového večera súťaže krásy poslal esemesku v hlasovaní o Miss Sympatia. Zároveň patrí veľká vďaka kaštieľu Chateau Földváry a spoločnostiam Falck SK, Bootcamp Slovakia, GOSH Cosmetics, BEPON Retail SK, INTERSPORT, Zmrzliny PRIMA.

Zdieľajte