Finalistky Miss Slovensko 2020 absolvovali diagnostiku metabolizmu

STEVE MADDEN obúva finalistky MISS SLOVENSKO 2020
11. februára 2020
Slovenské krásky  na sústredení v Gambii navštívili aj miestnu škôlku
24. februára 2020
STEVE MADDEN obúva finalistky MISS SLOVENSKO 2020
11. februára 2020
Slovenské krásky  na sústredení v Gambii navštívili aj miestnu škôlku
24. februára 2020

Finálová dvanástka spoločne zisťovala ako presne funguje ich telo, a aké majú slabiny. Ako v diagnostike metabolizmu obstáli?

Len pár minút stačí na to, aby ste zistili, ako presne funguje vaše telo a čo sú jeho slabiny. Aj vďaka odbornej diagnostike s výživovými poradcami NUTRI FOOD PLAN 12 finalistiek Miss Slovensko 2020 zisťovalo počas prvého sústredenia, čo by mali ešte zlepšiť a na ktoré veci sa zamerať pre svoju lepšiu fyzickú kondíciu.

Síce je Miss Slovensko súťažou krásy, zdravie je vždy na prvom mieste. Aj preto mali finalistky tento rok možnosť vyskúšať špeciálnu diagnostiku metabolizmu, ktorá odhalí nielen množstvo svalov a tukov v tele a ich metabolický vek, ale aj či dievčatá dodržiavajú správny pitný režim a koľko majú bielkovín a minerálnych látok v tele. Na základe všetkých údajov z merania InBody, tak poradcovia vedeli zhodnotiť doterajšiu životosprávu a odporučiť dievčatám na čo sa v najbližších mesiacoch zamerať.

Správny pitný režim a vyvážený jedálniček je základ

„Pomocou diagnostiky metabolizmu a telesnej skladby pozitívne môžeme zhodnotiť nízku hladinu vsicerálneho tuku, ktorý ovplyvňuje zdravotný stav finalistiek. Na druhej strane sme zistili, že väčšina dievčat nedodržuje správny pitný režim,“ vysvetľuje výživová poradkyňa Jana Trebulová.

V rámci spolupráce budú mocť dievčatá využívať aj špeciálne cvičenie Xbody na klinike Healht&Beauty, ktorá sídli v centrálnej poradni NUTRI FOOD PLAN. Ide o vysoko účinnú a inovatívnu technológiu, ktorá pôsobí na telo účinnejšie než tradičné tréningové metódy. „Na úpravu množstva vody v organizme zase odporúčame manuálnu lymfodrenáž, ktorá je jemná hmatová technika ovplyvňujúca lymfatický systém. Tento systém odvádza z tkaniva tekutiny a rozvádza z uzlín biele krvinky do celého tela, čím aktivuje aj imunitný systém. Rovnaký účinok má aj maderoterapia, ktorá slúži aj k relaxácií a k uvoľneniu stuhnutých svalov,“ dopĺňa.

„Na základe veku, telesnej skladby a celkovéhozdravotného stavu by sme odporučili každej finalistke úpravu jedálnička tak, aby strava obsahovala všetky vitamíny a minerálne látky, ktoré telo potrebuje. Cieľom komplexnej starostlivosti však nie je len úprava telesnej skladby, ale aj edukácia a cesta k zdravému životnému štýlu, ktorého súčasťou je pravidelné stravovanie, dostatok spánku, pravidelný pitný režim a dostatok pohybovej aktivity,“ vysvetľuje Réka Pálinkás výživová poradkyňa NUTRI FOOD PLAN. 

Počas tohto ročníka budú môcť dievčatá súťažiť aj o špeciálny titul MISS TOP KONDÍCIA, ktorý vyhlasuje partner Miss Slovensko 2020 – NUTRI FOOD PLAN. Tento špeciálny titul sa bude zameriavať najmä na zdravotnú kondíciu dievčat.

 

Zdieľajte