00

dní


00

hodín


00

minút


00

sekúnd


Miss Slovensko 2019 Frederika Kurtulíková odcestovala na MISS WORLD

Trojnásobné ĎAKUJEM od Frederiky Kurtulíkovej pre Rajecké radosti
21. novembra 2019
Song for…opäť pomôže. Spolu s vicemiss Slovensko 2019 Alicou Ondrášovou
28. novembra 2019

Víťazka 24.ročníka súťaže Miss Slovensko Frederika Kurtulíková odcestovala na medzinárodnú súťaž Miss World, ktorá sa tento rok koná v Londýne. Zapojilo sa do nej takmer 120 krajín sveta a tento rok oslavuje 69.výročie.

Počas troch týždňov sa delegátky zúčastnia mnohých spoločných akcií a prezentácií. Dôležitou súčasťou tejto súťaže je ale charitatívny projekt Beauty with a Purpose, ktorým sa musí prezentovať každá krajina. Frederika Kurtulíková má dobročinnosť prirodzene v sebe. Po víťazstve v Miss Slovensko si ale vybrala niekoľko projektov, do ktorých sa aktívne zapájala. Či už to bola pomoc detskému domovu v Bernolákove, spojila sa aj s občianskym združením Divé Maky, navštívila Centrum pre obnovu rodiny Dorka, ktoré vyrába špeciálne Dorka Bags a taktiež sa spojila s organizáciou Art with Benefits, ktorá pripravuje benefičný projekt Song for… Výsledky jej charitatívnej práce sú zdokumentované v špeciálnej videodokrútke, ktorú Frederika pripravila v spolupráci s Patrikom Grečmalom z Dope Production.

,,Každý rok spájame ženy z celého sveta so spoločným zmyslom pre charitu. Pre mnohé z nich je to prvá návšteva Londýna a všetky sú nadšené. Tešia sa z toho, že sa podelia o svoje tradície, ale aj ohromujúci rozsah charitatívnych projektov „Beauty with a Purpose, na ktorých pracujú,“ povedala riaditeľka Miss World Julia Morley.

Okrem projektu Beauty with a Purpose sa delegátky jednotlivých krajín predstavia aj v iných disciplínach. Práve o vnímaní charity v ich krajinách budú hovoriť v súťažnej talkshow Head to Head Challenge, ktorá sa vysiela LIVE a je mimoriadne náročná na anglický jazyk. Medzi ďalšie disciplíny, ktoré sú pravidelnou súčasťou Miss World patrí talentová disciplína, športová kategória, prehliadka TOP model a napokon sa pozerá aj na komunikačné zdatnosti jednotlivých delegátok. Či už prostredníctvom sociálnych médií, ale aj pri pohovore s porotou. Okrem toho je v pláne aj návšteva najznámejším londýnskych pamiatok.

Finále Miss World sa uskutoční 14.decembra v Londýne. Práve tam, kde sa v roku 1951 začala.

 

 

 

 

 

 

Zdieľajte