Víťazky súťaže Miss Slovensko sa pripravujú na svetové súťaže.

Michael Kováčik sa stal novým riaditeľom súťaže MISS SLOVENSKO
10. októbra 2019
Finále Miss International 2019 sa blíži. Ponesie sa v duchu tohtoročnej témy CHEER ALL WOMEN
10. novembra 2019
Michael Kováčik sa stal novým riaditeľom súťaže MISS SLOVENSKO
10. októbra 2019
Finále Miss International 2019 sa blíži. Ponesie sa v duchu tohtoročnej témy CHEER ALL WOMEN
10. novembra 2019

Medzinárodné súťaže krásy sa blížia a projekt Miss Slovensko vysiela aj tento rok do sveta silnú trojicu svojich reprezentantiek – Miss Slovensko 2019 Frederiku Kurtulíkovú, I.vicemiss Alicu Ondrášovú a II.vicemiss Natáliu Hrušovskú.

V priestoroch prestížneho salónu svadobných a spoločenských šiat WEM dnes všetky tri absolvovali oficiálne predstavenie spoločenských šiat i národných krojov. Dievčatá podporili viacerí slovenskí módni návrhári a salóny, ako napríklad Izabela Komjati, Michaela Ľuptáková, Zarina Šimkovič, Monika Laceková z Mola design i svadobný salón WEM.

Ako prvá odchádza vo štvrtok 24.októbra na tohtoročnú súťaž Miss International  do Japonska I.vicemiss Slovensko 2019 Alica Ondrášová.  Jej finále, na ktorom sa predvedie v modeli Márie Miklánkovej, sa bude konať 12.novembra v Tokiu. Alica Ondrášová by sa tento rok chcela zapojiť aj do jej talentovej časti, a to konkrétne spevom, ktorý predviedla i  počas slovenského finálového večera.

Jedným z najdôležitejších kostýmov na svetových súťažiach je ľudový kroj, v ktorom majú naše reprezentantky vždy veľký úspech. Ondrášová si do Tokia vezie krásny slovenský svadobný kroj, ktorý je z jej rodnej obce, Unína. Frederika Kurtulíková a Natália Hrušovská, ktoré odcestujú na svetové súťaže v druhej polovici novembra, predvedú v dievčenských krojoch z Podpoľania. Ich národné kostýmy sú mierne štylizované a vyšívané ručne – tradičnou technikou, ktorá je charakteristická pre túto oblasť – výšivka krivou ihlou. Pre Miss Slovensko ich zabezpečila majiteľka predajte Detvianske ľudové umenie Iveta Smileková, ktorá je vnučkou známej vyšívačky a folkloristky Veroniky Golianovej.

Všetky tri dievčatá nesú so sebou na medzinárodné súťaže aj slovenské umenie. Ručne vyšívané obrusy s čičmianskou výšivkou posiela s nimi do sveta Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV), ktoré zároveň pribalilo našim víťazkám aj vyšívané brošne z rôznych oblastí Slovenska pre ich zahraničné kolegyne.

Finále Miss World 2019 sa uskutoční 14.decembra v Londýne a finále Miss Supranational 6.decembra v Poľsku a všetky finálové galaprogramy sa budú dať sledovať aj online prostredníctvom webových stránok.

Autor foto: Gabriela Mendelová

Zdieľajte