Karolína Chomisteková odcestovala na Miss World

Karolína na fittingu finálových šiat na Miss World
29. augusta 2013
Miss Slovensko reprezentuje na Miss World 2013
9. septembra 2013

Víťazka súťaže Miss Slovensko 2013 Karolína Chomisteková odcestovala dnes v popoludňajších hodinách na svetovú súťaž krásy MISS WORLD. Slovenskú krásu bude reprezentovať na 63. ročníku medzinárodnej súťaže krásy, ktorá sa tento rok začína na Bali a potom bude pokračovať v Jakarte. Zúčastnia sa jej víťazky súťaží Miss z viac ako 130 krajín sveta.

,,Po prvý raz idem sama tak ďaleko z domova a na tak dlho. Pocity sú teda zmiešané, ale keďže som pozitívne naladený človek, verím, že všetko dobre dopadne,“ povedala s úsmevom Chomisteková ktorú do miesta konania čaká 16-hodinová cesta. Okrem dvoch kufrov, v ktorých má zbalené množstvo večerných i koktejlových šiat, bude Karolína dohliadať najmä na unikátne husle, ktoré si na svetovú súťaž vezie kvôli talentovej súťaži. Nádherný kroj zapožičal najkrajšej Slovenke umelecký súbor Lúčnica a pochádza z okolia Nitry. Do sveta vezie Chomisteková aj obrazovú knižku o Slovensku od Karola Kállaya či ručne vyrezávanú plastiku Oravského hradu, pod ktorým sa narodila. V kufri pôvabnej Karolíny je ale napríklad aj kameň, ktorý mala každá delegátka priviezť zo svojej krajiny a ich spojením vznikne ,,medzinárodná“ skalka v jednom z parkov v Jakarte.

Finálový večer MISS WORLD sa uskutoční 28. septembra v Jakarte a Chomisteková verí, že ju príde podporiť časť jej rodiny. ,,Plánuje za mnou prísť rodina, ale nechám sa prekvapiť. Už teraz ale cítim, že by pre mňa prítomnosť blízkych ľudí bola veľkou podporou. Dúfam, že sa všetko vyvinie tak, aby v hľadisku bolo vidieť slovenské vlajky,“ uviedla pred odchodom na súťaž.

Karolína Chomisteková získala korunku slovenskej kráľovnej krásy 14. apríla 2013 počas finálového večera v Bratislave. Okrem titulu Miss Slovensko 2013 vyhrala aj ceny Miss Gosh, Miss Pierot a Miss Press. Organizátormi prestížnej súťaže krásy Miss Slovensko, ktorej víťazka každý rok reprezentuje našu krajinu na Miss World, sú Produkčný dom Forza, agentúra Oklamčák Production a TV JOJ.

Zdieľajte