Charitatívna zbierka projektu Miss Slovensko pomohla trom onkologickým centrám a trom konkrétnym rodinám

Miss Slovensko 2012 hviezdou Lukáša Kimličku
11. októbra 2012
Krajčovičová: Na Miss International dostali aj kurz karate
15. októbra 2012

Riaditeľka Miss Slovensko Magdaléna Šebestová, Miss Sympatia 2012 Dominika Tóthová a Miss Slovensko 2012 Kristína Krajčírová dnes navštívili Detskú fakultnú nemocnicu s poliklinikou Bratislave, aby spolu s Jurajom Hajdinom z Nadácie TV JOJ oficiálne odovzdali časť charitatívnej zbierky z tohtoročného hlasovania o Miss Sympatia.

Trom detským onkologickým centrám – v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach, a tým aj viacerým malým pacientom pomôže zbierka, do ktorej sa zapojila verejnosť v rámci zbierky a tohtoročného hlasovania o Miss Sympatia, sumou 11 190 eur. Ďalšia časť zbierky, konkrétne 3 tisíc eur, je určená trom konkrétnym rodinám s malými onkologickými pacientmi, ktoré sú v ťažkej finančnej situácii. Príbehy dvoch rodín, ktoré poslali svoje žiadosti o podporu do Nadácie TV JOJ, osobne pozná aj bývalá vicemiss Slovensko Mirka Halmi Luberdová. Tretiu rodinu Horváthových odporučila na základe ich príbehu, ktorý zverejnil denník Nový Čas, riaditeľka súťaže Magdaléna Šebestová.

Tohtoročnú charitatívnu zbierku, ktorej organizátormi boli Produkčný dom Forza a Nadácia TV JOJ, inicioval príbeh vicemiss Slovensko 2003 a statočnej maminy Miroslavy Halmi Luberdovej. Počas liečby svojho syna Riška na detskej onkológii osobne spoznala mnoho problémov, ktorými musia malí pacienti a ich rodiny prejsť.

Po prvý raz usporiadali finalistky Miss Slovensko 2012 spolu s predstaviteľmi Nadácie TV JOJ aj verejnú charitatívnu zbierku, ktorá sa začiatkom apríla uskutočnila v rôznych mestách Slovenska. Symbolom sa stala minikorunka Miss Slovensko. Konečný výsledok zbierky vznikol spojením výťažku z verejnej zbierky, výťažku z esemeskového hlasovania a predaja minikorunky Miss Slovensko počas finálového večera.

Poďakovanie patrí aj partnerom, ktorí sa vzdali svojho zisku v prospech tejto zbierky alebo ju nezištne finančne podporili: A SMS, cestovná kancelária Hydrotour, Juice, ADDY Slovakia.

Zdieľajte