CHARITA: K finalistkám Miss Slovensko 2012 sa pripojili mnohé známe osobnosti

Miss Slovensko 2012: Zbierkou podporia malých onkologických pacientov
2. apríla 2012
Takto oslávili finalistky Miss Slovensko 2012 veľkonočné sviatky
10. apríla 2012

Podporili správnu vec! Finalistky prestížnej súťaže krásy Miss Slovensko 2012 zorganizovali 4. apríla spolu s predstaviteľmi Nadácie TV JOJ a ďalšími slovenskými osobnosťami verejnú, celonárodnú charitatívnu zbierku na pomoc rodinám s malými onkologickými pacientmi. Každý, kto sa v tejto deň rozhodol priamo pomôcť, získal symbolickú mini korunku Miss Slovensko.

Počas jednej hodiny zozbierali jednotlivé tímy finančné prostriedky, ktoré budú spoločne s výťažkom z hlasovania o Miss Sympatia (prebieha od 19. marca do 27. apríla), venované detským onkologickým centrám i jednotlivým rodinám. ,,Ďakujem každému jednému darcovi, ktorý sa rozhodne prispieť,“ povedala Miroslava Halmi-Luberdová, vicemiss Slovensko 2003 a vicemiss Európy 2003, no najmä statočná mama dvojročného syna Riška, ktorému koncom minulého roka diagnostikovali leukémiu a momentálne je v štádiu liečby. Práve Mirka sa stala iniciátorkou tejto zbierky, ktorá by konkrétne pomohla rodinám s detskými onkologickými pacientmi. ,,Som rada, že ľuďom nie sú ľahostajné osudy detí, ktoré trpia tak ťažkou chorobou a s rodičmi strávia množstvo času v nemocnici,“ uviedla počas zbierky, do ktorej sa osobne v uliciach Bratislavy aj zapojila.

Zbierka síce 4. apríla trvala len hodinu, no prispieť sa dá stále. Každá jedna esemeska, ktorú pošlú svojej favoritke hlasujúci o Miss Sympatia bude pripočítaná na konto pomoci pre rodiny s detskými onkologickými pacientmi.
Spolu s finalistkami Miss Slovensko 2012 sa 4. apríla zapojili do zbierky aj úspešné finalistky a víťazky predchádzajúcich ročníkov tejto prestížnej súťaže krásy Dušana Lukáčová, Barbora Franeková, Michaela Ňurciková, Edita Krešáková, Ivica Sláviková a Soňa Skoncová. Okrem toho sa na jej zúčastnili aj herci a herečky z obľúbeného seriálu Panelák (2008) – Ivana Kuxová, Braňo Bystriansky, Andrea Karnasová, Zuzana Vačková, redaktori a moderátori TV JOJ Peter Hollý, Katka Kováčiková, Diana Pavlisová, Michal Sabo, Pavel Čertík, Juraj Hajdin, Valér Ferko, Danka Strculová a Ľuboš Sarnovský, ale aj futbalista Filip Šebo, moderátori rádia Európa 2 Matúš Krnčok a Michal Sabo, dvaja bývalí onkologickí pacienti Ivo a Maťo a správca Nadácie TV JOJ Vladimír Fatika.

Symbolickú korunku navrhla dizajnérka Jana Jurčenko a o ručnú výrobu sa postarala chránená dielňa ADDY Slovakia v Brezne, ktorá zamestnáva ľudí s rôznym zdravotným postihnutím. Poďakovanie patrí aj partnerom, ktorí sa vzdali svojho zisku v prospech tejto zbierky alebo ju nezištne finančne podporili: A SMS, cestovná kancelária Hydrotour, Juice, ADDY Slovakia.


Organizátori: Produkčný dom FORZA, Oklamčák Production, TV JOJ
Generálni reklamní partneri: Kláštorná – kráľovná minerálnych vôd, Viaderm – pre krásu zvnútra
Hlavní reklamní partneri: Stavoing SK, cestovná kancelária Hydrotour, Volkswagen, Matador, Opera SL Group, hotel Double Tree by Hilton Bratislava, Marionnaud parfumérie a značka Artdeco, AquaCity Poprad, Elesko, ilovesale.sk, Esthetic, Topfest
Reklamní partneri: Edymax Holding, Frederique Constant, GrandCastle, Chateau Földváry, Barzzuz, Wellness Life, Emel
Oficiálni dodávatelia: Piellux – kožená galantéria, Štúdio Good Vibes, Pierot Exclusive, aftershock London, Luciano Barachini
Mediálni partneri: Rádio Europa 2, Nový Čas, Eva, Šport, auto motor a šport, Kam do mesta, Slovenský Telegraf, Boomerang Media, SITA tlačová agentúra, BlueSky media, Adspace, Willmark, EuroAWK

Zdieľajte