Miss World 2010 sa stala Alexandria Mills z USA

Marína Georgievová Kráľovnou Európy
26. októbra 2010
Marína Georgievová po Miss World
5. novembra 2010

Víťazkou súťaže krásy Miss World 2010 sa v juhočínskom meste Sanya stala Alexandria Mills z USA. Osemnásťročná modrooká blondína uspela v konkurencii viac ako 100 súťažiacich. Rozhodla o tom porota zložená z bývalých držiteliek titulu Miss World, konkrétne Miss World 1953 Denise Perrier Lanfranchi, Miss World 1964 Ann Sidney, Miss World 1977 Mary Stävin, Miss World 2001 Agbani Darego, Miss World 2004 Maria Julia Mantilla, Miss World 2007 Silin Čang a Miss World 2008 Ksenia Sukhinova. Predsedníčkou poroty bola riaditeľka súťaže Julia Morley. Prvou vicemiss sa stala Emma Wareus z Botswany, titul druhej vicemiss si domov odnesie Adriana Cristina Vasini Sánchez z Venezuely.

Slovenská zástupkyňa Marína Georgievová sa do 25-členného semifinále nedostala. Osemnásťročná študentka obchodnej akadémie Jozefa Gregora Tajovského v Banskej Bystrici patrila od začiatku mesačnej prípravy v Číne medzi najhorúcejšie kandidátky na postup do najlepšej dvadsaťpäťky, no porota si ju napokon nevybrala. Pred niekoľkými dňami Banskobystričanka triumfovala na stránke globalbeauties.com v ankete o najkrajšiu Európanku, keď získala až 55 percent všetkých hlasov a získala titul Queen of Europe. Vynikla aj v niekoľkých čiastkových súťažiach Miss World. V športe získala striebornú medailu za individuálny výkon a v súťaži tímov skončila prvá. Tiež ju vybrali z viac ako stovky účastníčok do desiatky dievčat, ktoré sa zúčastnili charitatívnej udalosti a mali možnosť sedieť za stolom s prezidentkou Miss World Juliou Morley a víťazkou Miss World 2009. Postúpila tiež do Top 20 súťaže Miss World Top Model. Okrem toho ju 10. októbra v priebežnom hlasovaní odborníci na krásu označili za najpravdepodobnejšiu víťazku celej súťaže.

Päť účastníčok semifinále bolo známych už pred veľkým finálovým dňom. Boli nimi víťazky čiastkových súťaží, ktoré svojim víťazstvom automaticky postúpili do boja o vzácnu korunku. Prvou sa stala Miss Portoriko Yara Lasanta, ktorá uspela ako Miss World Beach Beauty, ďalšou bola Miss Nórsko Mariann Birkedal – víťazka Miss World Top Model, titul Miss World Sportswoman získala Miss Severné Írsko Lori Moore, za charitatívnu činnosť vo svojej krajine získala ocenenie Beauty with a Purpose Miss Keňa Natasha Metto a piatou postupujúcou do semifinále bola vďaka víťazstvu v súťaži Miss World Talent Miss Írsko Emma Britt Waldron. O ďalšej dvadsiatke rozhodla porota. Tá neskôr vybrala najlepšiu sedmičku, do ktorej postúpili zástupkyne Venezuely, Botswany, USA, Írska, Číny, Talianska a Nórsko. Do Top 5 sa okrem troch najlepších dievčat dostali aj domáca Miss Číny a Miss Írska.

Miss World 2010: Miss USA – Alexandria Mills
1. vicemiss: Miss Botswana – Emma Wareus
2. vicemiss: Miss Venezuela – Adriana Cristina Vasini Sánchez

Top 5:
Miss Venezuela, Botswana, USA, Írsko, Čína

Top 7:
Miss Venezuela, Botswana, USA, Írsko, Čína, Taliansko, Nórsko

Top 25 (semifinalistky):
Miss Portoriko – Yara Lasanta
Miss Nórsko – Mariann Birkedal
Miss Severné Írsko – Lori Moore
Miss Keňa – Natasha Metto
Miss Írsko – Emma Britt Waldron
Miss Paraguaj – Egni Eckert
Miss Svätá Lucia – Aiasha Gustave
Miss Holandsko – Desiree Berg
Miss Kanada – Denise Garrido
Miss Čína – Siao Tang
Miss Francúzsko – Virginie Dechenaud
Miss Bahamy – Braneka Bassett
Miss Rusko – Irina Šaripova
Miss Kolumbia – Laura Restrepo
Miss Thajsko – Yuwaret Sirirat Rueangsri
Miss Južná Afrika – Nicole Flint
Miss Francúzska Polynézia – Mihilani Teixeira
Miss Mongolsko – Sarnai Amar
Miss Škótsko – Nicola Mimnagh
Miss Venezuela – Adriana Cristina Vasini Sánchez
Miss Taliansko – Giada Pezzaioli
Miss Namíbia – Odile Gertze
Miss Nemecko – Susanna Kobylinski
Miss USA – Alexandria Mills
Miss Botswana – Emma Wareus

Zdieľajte