Kastingový kolotoč súťaže vyvrcholí v Bratislave

Víťazkou súťaže Miss World je Španielka
21. decembra 2015
Semifinále 2016: Ktoré mená tento rok bodujú?
22. januára 2016
Víťazkou súťaže Miss World je Španielka
21. decembra 2015
Semifinále 2016: Ktoré mená tento rok bodujú?
22. januára 2016

Sériu regionálnych kastingov projektu Miss Slovensko uzavrie v nedeľu 17. januára bratislavské výberové kolo, ktoré sa uskutoční v oficiálnom hoteli súťaže – DoubleTree by Hilton.

Od 14.00 bude dievčatá do semifinálového kola vyberať porota na čele s Karolínou Chomistekovou a k stabilným členom porotcovskej zostavy sa pridá aj minuloročná vicemiss Barbora Bakošová. ,,Atmosféra na tohtoročných kastingoch bola veľmi pozitívna, pretože prišlo naozaj množstvo zaujímavých dievčat. Aj moji kolegovia z poroty hodnotia tento rok ako veľmi silný,“ hovorí Chomisteková, s ktorou sú stabilnou súčasťou poroty aktuálna Miss Slovensko Lujza Straková, Jozef Oklamčák za spoluorganizátorov a Peter Varady ako dlhoročný choreograf súťaže Miss Slovensko.

Z troch slovenských miest (Žilina, Košice, B.Bystrica) postúpilo zatiaľ do semifinále 33 adeptiek. ,,Nechcem ani vravieť, ktoré mesto bolo najsilnejšie, pretože sa to tento rok nedá. Skutočne nás milo prekvapila celková úroveň prihlásených,“ dodala ďalej riaditeľka súťaže s tým, že na dievčatách bolo vidieť, že sa o svoje ,,ja“ starajú z každej stránky. Mali krásne postavy a nechýbala im ani odvaha presadiť sa a zaujať.

Adeptky, ktoré sa tohto roku rozhodnú zabojovať o účasť vo finálovej zostave a neskôr o titul Miss Slovensko, prejdú pred komisiou tromi kolami. Jedným je promenáda v plavkách a v rámci druhého absolvujú aj krátky pohovor s porotou. Až na jeho základe sa môžu dostať do semifinálového výberu, z ktorého sa bude  24. januára vyberať nová finálová dvanástka.

Záujemkyne o postup do semifinále musia spĺňať základné podmienky. V čase aprílového finále musia mať vek 18 – 24 rokov, byť slobodné, bezdetné, slovenskej štátnej príslušnosti, bez výrazného tetovania a plastických operácií. Mali by to byť dievčatá, ktoré sa túžia rozvíjať, chcú ísť príkladom mladším ročníkom a na úrovni reprezentovať titul Miss Slovensko doma i v zahraničí.

O dievčatá sa počas kastingov Miss Slovensko starajú vizážistky spoločnosti GOSH Copenhagen a príjemnú cestu naprieč Slovenskom zabezpečuje celému porotcovskému tímu hlavný reklamný partner – automobilka Hyundai.

Zdieľajte