Na preventívnu prehliadku sa vybrali spoločne

Víťazka titulu Miss Slovensko 2016 získa vaňu plnú sektu
5. apríla 2016
Misskovská promenáda na Hrebienok
12. apríla 2016

V skupine je väčšia sila a s kamarátkou po boku sa aj so strachom bojuje lepšie. Presvedčili sa o tom finalistky súťaže Miss Slovensko, keď nedávno s malou dušičkou, ale odhodlane absolvovali vyšetrenie materských znamienok.

Preventívne, pred blížiacim sa letom. ,,Aj súťaž Miss Slovensko chce učiť mladé dievčatá, že prevencia je základ a môžu ňou predchádzať vážnym zdravotným rizikám,“ povedala riaditeľka súťaže Miss Slovensko Karolína Chomisteková.

Kliniku Dermarevolta v Jarovciach pri Bratislave si vybrali kvôli najnovším technológiám a odborníkom, ktorí sú uznávaní v celosvetovom merítku.  Špeciálne doktorka Zuzana Kardošová mala plné ruky práce. Dôkladne vyšetrila každú jednu finalistku a každej osobitne ukázala možnosti digitálneho  dermatoskopu, umožňujúceho vyšetriť znamienko až so 120-násobným zväčšením. ,, Pre laika je zložité a často nebezpečné stanoviť si diagnózu sám. Aj preto platí, že jedna zbytočná návšteva u dermatológa je lepšia ako zanedbané ochorenie,“ povedala Kardošová.

Žiadne vážne nálezy sa počas vyšetrení finalistiek Miss Slovensko nepotvrdili a dievčatá odchádzali z kliniky s úsmevom na tvári. ,,O dievčenských skupinkách sa hovorí všeličo, ale ako sa ukázalo, mnoho vecí sa dá zvládnuť s väčším pokojom. Dievčatá sa navzájom pred vyšetreniami podporovali a to je fajn,“ dodala Chomisteková.

Zdieľajte