Finalistky Miss Slovensko absolvovali kurz prvej pomoci s Falck Academy

Chateau Földváry opäť hostí finalistky Miss Slovensko 2014
12. marca 2014
Šťavnaté krásky 19. ročníka Miss Slovensko
14. marca 2014

Finalistky Miss Slovensko 2014 už vedia, ako pomôcť v kritickej situácii, keď ide doslova o život. Počas tohto týždňa totiž všetky na sústredení v maďarskom Chateau Földváry absolvovali kurz prvej pomoci, ktorý im poskytli školitelia z Falck Academy. Zaradili sa tak k tisícom absolventov, ktorých profesionáli z Falck Academy naučili, ako zachrániť ľudský život.

Súčasťou kurzu bola nevyhnutná teoretická časť, po ktorej dievčatá trénovali na figurínach, riadených softvérom, oživovanie detí i dospelých.

,,S kolegom sme sa zhodli, že hoci sú to na pohľad útle žienky, vedeli vynaložiť potrebnú silu, aby dokázali pri oživovaní dospelého stlačiť poriadne hrudník. Všetko vyhodnocoval aj počítač, takže sme to mali presne zmapované. Ľudsky z nich bolo cítiť ochotu pomôcť človeku v núdzi,” povedal hlavný tréner Falck Academy Miroslav Nagy.

Dievčatá sa počas kurzu naučili nielen všeobecné zásady poskytovania prvej pomoci, ale aj to, ako zmapovať zdravotný stav prvotným i druhotným vyšetrením, vyhodnotiť, o ktorý život ohrozujúci stav ide a následne správne zareagovať. ,,Najviac otázok od dievčat smerovalo k tomu, kedy môžu a kedy nesmú manipulovať s ohrozeným pacientom. Riešili sme aj pomôcky, ktoré potrebujú, aby pomohli. A zhodli sme sa na jednej základnej veci, a to, že na to v prvom rade treba rozum a ruky. Každá ďalšia vec, ako je napríklad lekárnička, je už ďalším prínosom pri prvej pomoci, “ dodal s úsmevom Miroslav Nagy, ktorý je zároveň čerstvým držiteľom prestížneho Zlatého záchranárskeho kríža za osvetu v oblasti prvej pomoci.

Súťažiace v poradí 19. ročníka Miss Slovensko boli v závere kurzu preskúšané a získali akreditovaný certifikát o kurze prvej pomoci. ,,Súťaž Miss Slovensko nie je len o jednom galavečere, či promo fotografiách. Som rada, keď môžeme dievčatám v rámci príprav, dať do života aj nejakú pridanú hodnotu. A na kurz, vedený pánom Nagyom a na jeho erudované rady len tak ľahko nezabudnú,“ povedala riaditeľka súťaže Miss Slovensko Magdaléna Šebestová.

O Falck Academy
Falck Academy sa špecializuje na kurzy prvej pomoci pre laickú aj odbornú verejnosť. . Je to dcérska spoločnosť najväčšieho poskytovateľa záchrannej zdravotnej služby na Slovensku – Falck Záchranná a.s., člena nadnárodnej skupiny Falck, v súčasnosti pôsobiacej v 43 krajinách. Výhodou kurzov prvej pomoci Falck Academy tak je, že ich nevedú teoretici, ale skutoční profesionáli – lekári a záchranári s dlhoročnou praxou v oblasti záchrany ľudských životov.

Zdieľajte