Posledná fáza príprav na Miss World – ide do tuhého
22. októbra 2010
Marína v top 20 na MISS WORLD TOP MODEL !
25. októbra 2010

Miss Slovensko 2010 Marína Georgievová opäť vynikla na najprestížnejšej medzinárodnej súťaže krásy Miss World v juhočínskom meste Sanya. Tentoraz si účastníčky zmerali sily v športe a osemnásťročná bývalá profesionálna volejbalistka skončila so striebornou medailou. Predbehla ju len Lori Moore zo Severného Írska. Bronz získala Nórka Mariann Birkedal. Dievčatá súťažili v disciplínach šprint, plávanie a skok do diaľky. Rodáčka z Banskej Bystrice získala aj zlatú medailu v súboji tímov. Podarilo sa jej zvíťaziť spolu so súťažiacimi z ostrovného štátu Svätý Krištof a Nevis, z Amerických Panenských ostrovov, Turecka a Walesu.

Nie je to však jediný úspech slovenskej reprezentantky. V nedeľu vybrali z viac ako stovky účastníčok desiatku dievčat, ktoré sa zúčastnili charitatívnej udalosti a mali možnosť sedieť za stolom s prezidentkou Miss World Juliou Morley a víťazkou Miss World 2009. Marína dostala šancu spolu s dievčatami z USA, Číny, Austrálie, Venezuely, Škótska, Ruska, Francúzska, Botswany a Vietnamu. Okrem toho ju 10. októbra v priebežnom hlasovaní odborníci označili za najpravdepodobnejšiu víťazku celej súťaže. Stále sa drží v prvej desiatke, v súčasnosti je na šiestom mieste. Vo verejnom hlasovaní na webovej stránke www.globalbeauties.com s obrovským náskokom predbehla všetky svoje rivalky v sekcii Miss World Europe, doteraz získala viac ako 55 percent hlasov. Na druhom mieste za ňou je Ruska so 7,5 percentami hlasov. Šesťdesiate finále Miss World sa uskutoční 30. októbra.