Víťazky Miss Slovensko 2023 zistili, čo všetko doteraz o bublinkách (ne)vedeli.

Slovenka predvedie na svetovej súťaži krásny novohradský kroj
11. júla 2023
MICHAEL KOVACIK: CLUB DE MEMBRES SS24
7. septembra 2023
Slovenka predvedie na svetovej súťaži krásny novohradský kroj
11. júla 2023
MICHAEL KOVACIK: CLUB DE MEMBRES SS24
7. septembra 2023

V Seredi bola po finále Miss Slovensko 2023 jedna z najvyšších koncentrácií ženskej krásy a elegancie na Slovensku. Krása nie je všetko! Tohtoročné víťazky už krátko po finále vo vinárstve Hubert J. E, ktoré je dlhoročným oficiálnym partnerom súťaže Miss Slovensko na vlastné oči videli, že vo víne je dlhoročná múdrosť, elegancia, tvrdá práca a možno aj s vínom tak často spájaná pravda. 

Je dobojované a Slovensko už pozná mená až štyroch víťaziek, ktoré vzišli z 27. ročníka súťaže. Celkovou víťazkou Miss Slovensko 2023 sa stala Daniela Vojtasová, titul prvej vicemiss patrí Petre Sivákovej a korunka za tretie miesto v súťaži zdobí krásnu Sonju Kopčanovú. Novou Miss Universe Slovakia 2023 je Kinga Puhová.

Dievčatá až do budúceho roka čaká množstvo milých stretnutí ale aj povinností. Jedným z prvých, ktoré ako čerstvo korunované kráľovné krásy absolvovali bolo stretnutie v najstaršom, najväčšom a najvýznamnejšom závode na výrobu šumivého vína – Hubert J. E. v Seredi.

Po privítaní generálnym riaditeľom Hubert J. E. Petrom Krúpom s pohárom oficiálneho sektu súťaže Miss Slovensko, Hubertom Grand v ruke mohli mladé, krásne a talentované finalistky vidieť, ako vyzerá 111 fliaš sektu vo vani. Tie Hubert J. E. okrem špeciálneho someliérskeho kurzu venoval novej Miss Slovensko 2023 a zároveň aj  Miss Hubert 2023, za ktorú hlasovali fanúšikovia sociálnych sietí a followeri facebookového profilu @hubertsekt.

Netušili pritom, že Daniela Vojtasová, aktuálna miss Slovensko, Miss Hubert a držiteľka ďalších štyroch titulov má veľkú záľubu vo víne a túži sa jedného dňa someliérstvu venovať. „ Láka ma veĺmi vzdelávanie v oblasti enológie. Fascinuje ma výroba vína, podľa mňa je to umenie a alchýmia v jednom. Chcela by som o tom vedieť  viac a rozumieť tomu, chcela by som spoznávať rôzne odrody.  Začala som si robiť aj svoju malú zbierku vín, niektoré som dostala ako darček a pár zaujímavých, slovenských vín som si už aj kúpila. Mám taký svoj sen. Chcela by som byť someliérkou, ale samozrejme nie profesionálne, ale mať to ako krásnu záľubu😊. Možno sa mi tak trošku ten sen aj splní, keďže som vyhrala aj titul Miss Hubert, mám prisľúbený od vinárstva Hubert J.E. špeciálny someliérsky kurz.“  hovorí o svojom vzťahu k svetu vína Daniela.

Čo je Glera a sabráž?

Skôr, než hlavná enologička vinárstva Hubert J. E., Ingrid Vajcziková dievčatám ukázala tri hlavné časti výroby slovenského šumivého vína, spolu s generálnym riaditeľom si ich otestovali!

Nad niektorými otázkami vo vedomostnom kvíze by sa laik mohol zapotiť, no dievčatá „prešli“ a mohli na vlastné oči vidieť, ako za fľašu sektu obetujú život kvasinky, ako sa sekt striasa či to, ako už spomínaným kvasinkám v Huberte život spríjemňujú hudbou.

Áno, počujete dobre, pri tankoch, kde víno mení na sekt hrá hudba a podľa Ingrid Vajczikovej to kvasinky veľmi baví. Sú vďaka tomu aktívnejšie. Ozaj, viete, čo je už spomínaná Glera? Je to odroda hrozna,  a je to hlavná odroda prosecca  v proseccu.

Ktorý sekt chutí držiteľke titulu Miss Hubert najviac?

Žena, ktorá obdivuje prácu vinárov a jej snom je zahĺbiť sa do jeho tajov ešte viac si z veľkého množstva kvalitných sektov Hubert vybrala svojho favorita: „Pri návšteve vinárstva Hubert J. E. v Seredi ma zaujalo, koľko rozmanitých druhov sektu sa vyrába a aká je to veda, kým vznikne kvalitné šumivé víno. Spoznala som tam veľa zaujímavých a do svojej práce ponorených ľudí, čo ma očarilo a je mi to veľmi blízke. Zo slovenských šumivých vín mi najviac chutí Hubert Grand Zero Dosage,“ povedala po návšteve v Seredi Daniela Vojtasová, víťazka Miss Slovensko 2023.


FOTO: Pavol Cibula , Gabriela Mendel

Zdieľajte